Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając ze sklepu peruka.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

Pielęgnacja peruk

Pielęgnacja peruk

Peruki z włosa syntetycznego jak każdy inny produkty potrzebują pielęgnacji. By peruka z włosów syntetycznych służyła jak najdłużej i zachowała ładny wykląd należy przestrzegać kilku zasad:

 • radzimy używać specjalnych szamponów, balsamów, lakierów i szczotek do pielęgnacji peruk syntetycznych
 • włosy układać palcami a bardzo rzadko szczotką.
 • włosy kręcone układać tylko palcami
 • do prania są przeznaczone specjalne środki
 • włosy długie przed założeniem lepiej spryskać mgiełką odżywczą z odległości 20-25 cm szczególnie od spodu, aby się nie elektryzowały i nie mechaciły
 • aby peruka nie odkształcała się należy ją rozwieszać na specjalnym stojaku lub główce
 • do utrwalenia i układania fryzury należy używać lakieru do peruk

Pranie:

Perukę pierzemy "na węch i na dotyk", przeważnie to wychodzi co 2-3 tygodnie. Osoby palące lub przebywające w pomieszczeniach gdzie się pali lub gotuje będą odczuwały częściej potrzebę prania.

Przepis prania

Do dwóch litrów letniej wody dodać 1 łyżkę stołową szamponu do peruk. Perukę całkowicie zamoczyć w wodzie i pozostawić w niej na około 5 minut. Następnie delikatnie wygnieść, nie szorować, nie trzeć. Wyjąć z wody, następnie wypłukać w letniej wodzie (nie pod bieżącą wodą). Do ostatniego płukanie można dodać 1 łyżkę balsamu do peruk na 1 l wody, delikatnie wygnieść, wyjąć na ręcznik, lekko odsączyć wodę, rozwiesić na stojaku i wysuszyć w temperaturze pokojowej.

Czego nie wolno

 • Peruki z włosa syntetycznego nie lubią ciepła piekarnika, solarium, pary wodnej, sauny, ogniska i grilla czyli wysokich temperatur
 • Czesać mokrych włosów po praniu, deszczu
 • Używać suszarek, lokówek bądź prostownic
 • Czesać włosów kręconych
 • Uklepywać, wygładzać fryzurę, lekki nieład nadaje jej naturalnego wyglądu
 • Często czesać peruki, lepsze dla niej jest strzepywanie i wtedy odzyskuję naturalne uczesanie


Jak dbać o peruki naturalne.

Najważniejszym elementem pielęgnacji peruk naturalnych jest ich czyszczenie. Zalecana częstotliwość tego zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od tego, jak często używamy peruki, czy towarzyszy nam ona podczas aktywności fizycznej oraz jej kontaktu z czynnikami zewnętrznymi. Aby zachować miękkość i blask naturalnych włosów, należy myć ją nie rzadziej niż raz w tygodniu.

Zanim przystąpimy do zasadniczego mycia, perukę umieszczamy na główce i starannie rozczesujemy dolną, a następnie górną część. Ważne jest, aby robić to delikatnie. Szarpanie włosów może doprowadzić do ich łamania, co nieodwracalnie wpłynie na estetykę peruki. Do rozczesywania pasm najlepiej używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Kiedy włosy są dokładnie rozczesane, a peruka stabilnie osadzona na stojaku, możemy przejść do kolejnego etapu – mycia.

Włosy polewamy letnim, łagodnym strumieniem wody w kierunku od czubka do końcówek. Według tej zasady aplikuje się też szampon – zaczynamy od nasady włosów, płynnie rozprowadzając palcami lub grzebieniem kosmetyk w kierunku końcówek. Schemat powtarza się również podczas spłukiwania. Pamiętajmy, że wnętrze peruki ma nieustanny kontakt ze skórą głowy, dlatego należy umyć ją również od drugiej strony. Delikatnie osuszoną ręcznikiem perukę można wysuszyć suszarką i wymodelować. Kontakt włosia z wysoką temperaturą przyspiesza proces jego niszczenia, dlatego, jeśli to tylko możliwe, warto zrezygnować z obciążającej stylizacji. 

Włosy używane do produkcji peruk są bardziej podatne na uszkodzenia niż te rosnące na głowie. Pozbawione naturalnej ochrony w postaci wydzielanego przez skórę łoju, pasma mogą mechacić się, łamać i matowieć na skutek tarcia i uszkodzeń mechanicznych. Aby zredukować zniszczenia, warto nawilżać je i wzmacniać odżywkami. Aplikując odżywkę lub balsam, bezwzględnie unikamy okolicy węzłów, które na skutek kontaktu z kosmetykiem mogłyby się poluzować. Raz na jakiś czas można nałożyć na pasma silnie nawilżającą maskę dedykowaną naturalnym włosom. Skutecznym sposobem na przedłużenie żywotności peruki jest stosowanie preparatów ochraniających węzełki.

Nieużywaną perukę przechowujemy w suchym miejscu na specjalnym stojaku lub główce. Szczególnie istotne jest, aby w pobliżu peruki nie znajdowało się źródło silnych zapachów, którymi mogłyby przesiąknąć włosy.

 
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera

ul. Targowa 12, 03-731 Warszawa
ul. Roentgena 3, 02-781 Warszawa
ul. Szlak 24, 31-153 Kraków
ul. Garbary 6, 61-867 Poznań
ul. Pereca 23b, 53-443 Wrocław
ul. Dębinki 7d, 80-211 Gdańsk

 

tel. 22 648 1400, 22 648 1401, 22 818 7373
tel. kom. 501 131 710
mail: rokoko(małpka)rokoko.com.pl

MiStral e-sklep PRO v. 2.26.40 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2020

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN
Facebook