Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając ze sklepu peruka.pl wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

Naturalne

Peruki Naturalne

Wedle opini wielu osób ze naturalny włos to naturalny włos i że musi być najlepszy, nie musi być to prawdą ale...... może :). Peruka naturalna to temat rzeka, który cieżko byłoby nawet umiescić tu wszystkie informacje na ich temat. Do ich produkcji są wykorzystywane różnorodne materialy, lepsze i gorsze. Postaramy się przedstawić podstawowe cechy takich peruk najczęsciej dostępnych na naszym rynku.

- Peruki produkowane przez Perukarzy w Polsce (Europie)

cena: 1800-4000zł

Najczęściej do produkcji takich peruk wykorzystywane są materiały kiepskiej jakości (często aby obniżyć cenę używane są nawet firanki :)) na których perukarka tka włosy. Cała osnowa niestety jest zazwyczaj bardzo nieestetycznie wykonana. Włosy mocowane za pomocą grubego szydełka, robiąc duży i gruby węzeł w którym znajduje się od 5-10 włosów. Peruka ma nie naturalną ilość włosów przez co wygląda nienaturalnie oraz ciężka jest do opanowania (np. nie wolno jest samemu prać a tylko i wyłącznie w zakładach perukarskich). Spowodowane jest to włosem, często wykorzystywanym bardzo dobrym (np. słowiańskim) ,lecz złe wykonanie tworzy zły produkt. Problem jest w łuskach włosowych, które posiada nasz włos. Ocierając się o siebie mechacą i zbijają perukę. Z tego wynika ,iż mając peruke z super jakości włosa będziemy bardzo niezadowoleni. Niestety ze względu na bardzo duża dokladność, technologię oraz pracochłonność nie wykonuje sie tego w perukach produkowanych w zakladach usługowych. Następny minus to że w dużych otworach zrobionych przez szydełko włos potrafi się odkręcić i przejść na drugą strone peruki( nie do naprawienia). Plusem może być cena oraz trwałość. Nie jest to drogi produkt a za to starczy na kilka lat. Potencjał włosa Europejsiego i Słowiańskiego jest wykorzystywany jedynie w dobrych perukach systemowych np. SecondHair, które opisujemy poniżej.

Radzimy dobrze się zastanowić czy dobrej jakości peruka syntetyczna ,wykonywana w najnowszej technologii nie bedzie lepsza. Według nas ,tak. Oczywiście dysponując takim budżetem.

+ cena , trwałość
- wygląd, estetyka wykonania, obsługa, nienaturalnie duża gęstość.

- Peruki produkowane według najnowszych osiągnieć z włosa azjatyckiego.

cena: 1500-5000 zł

Zazwyczaj posiadające wysokogatunkowe materiały, miekkie, delikatne, estetyczne. Osnowa takiej peruki to duży plus. Wykonanie piękne, na którym osadzone włosy wiązane każdy z nich pojedyńczo. Duża naturalność wyglądu i komfortu użytkowania. Niestety ma tak duży plus jak i minus : włosy. Produkowane masowo z taniego, kiepskogatunkowego włosa azjatyckiego. Do peruk medycznych najczęściej wykorzystywany włos Indyjski, który jest najlepszym z tego gatunku. Niestety ,każdy włos azjatycki jest czarny i musi być poddawany bardzo mocnym dekoloryzacjom co bardzo mocno wpływa na ich jakość. Usuwane są łuski włosowe ,które zastępuje silikon. Po kilku miesiącach bezproblemowego użytkowania następuje wytarcie silikonu zabezpieczającego, odpowiadającego za blask i miekość. Włos zaczyna się bardzo mechacić i puszyć a w szczególności jasne odcienie.

Uważamy, iż jest to ładna, fajna peruka, lecz na krótko np. podczas chemioterapii

+ cena , estetyka, naturalny wygląd, włos -który możemy modelować czy farbować, kręcić na wałki itp ( w odróżnieniu od włókna syntetycznego), prosta pielęgnacja.
- włos tracący szybko blask, kolor , mechaci się i puszy, krótka żywotność

- Peruki produkowane według najnowszych osiągnieć z włosa europejsiego

cena: 2500-4600 zł

Posiada prawie same plusy. Super włos, super osnowy, super wykonanie. Minusem jest to ,iż po zawiązaniu nie usuwana jest druga końcówka włosa przez co te peruki nadają się szczególnie do średnich lub długich fryzur (krótkie fryzury będą się mechaciły) a ze względu na elastyczne materiały (aby pasowały na większość z nas) trwałość ich nie przekroczy raczej 2 lat. Powodem jest to, że supełek włosa cały czas pracuje na takim materiale.

+ wygląd, super włos, piękne wykonanie, trwałość, prosta pielęgnacja.
- cena, raczej tylko dla średnich lub długich fryzur

- Uzupełnienia Systemowe (np. Peruki Systemowe)

cena: 2500 wzwyż - cena zależy od Ciebie i twojej potrzeby.

To są największe osiągnięcia w dziedzinie uzupełniania ubytków włosów. Wykorzystywane najlepsze materiały oraz włosy. Można za pomocą ich wyprodukować najlepszą perukę z możliwych.

Skłania się na to:

  • produkowane pod indywidualny odlew głowy
  • wybór włosa zależy od Ciebie. Wykorzystuje się w nich włosy także najlepsze z najlepszych - Słowiańskie. Nawet jasne blondy mają najwyższą jakość.
  • najlepsze materiały np: mikroskóra , lace itp
  • każda końcówka włosa z łuską skierowaną w złą stronę zostaje obcięta (wykonuje to tylko kilku producentów na świecie- w tym SecondHair Systems, Hairagain)
  • produkty nie są wykonywane z elastycznych materiałów co dobrze wpływa na trwałość.
  • mocowanie (taśmy termoadhezyjne

Za wiele nie ma co do opisywania. Są to najlepsze produkty dostępne na rynkach światowych.

+ włosy najlepsze z najlepszych Słowiańskie, najlepsze technologicznie materialy na osnowę, naturalność, możliwość noszenia fryzury bez grzywki lub do góry, trwałość do 8 lat !!
- cena (chociaż w skali kilku lat nie jest aż tak drogo :))

Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera

ul. Targowa 12, 03-731 Warszawa
ul. Roentgena 3, 02-781 Warszawa
ul. Szlak 24, 31-153 Kraków
ul. Garbary 6, 61-867 Poznań
ul. Pereca 23b, 53-443 Wrocław
ul. Dębinki 7d, 80-211 Gdańsk

 

tel. 22 648 1400, 22 648 1401, 22 818 7373
tel. kom. 501 131 710
mail: rokoko(małpka)rokoko.com.pl

MiStral e-sklep PRO v. 2.26.40 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2020

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN
Facebook